Alternatywna scena kulturalna – Zewnętrzne Nowe Miasto | foto © drazdany.info

Alternatywna scena kulturalna dzielnicy Zewnętrznego Nowego Miasta (niem. Äußere Neustadt) to bez wątpienia najbardziej oryginalna dzielnica Drezna. To tutaj znajdują się najlepsze knajpki, najpopularniejsze kluby i oryginalne sklepiki. To również dzielnica zamieszkiwana przez obcokrajowców, hipsterów, hippisów, ale przede wszystkim studentów, choć nie brakuje też rodzin z dziećmi.

Rodzinna atmosfera przyciąga do Neustadt również mieszkańców innych dzielnic, przede wszystkim latem, kiedy na każdym rogu dzieje się coś ciekawego. Dzielnica powstała w stylu grynderskim i rozciąga się wokół ulic Alaunstraße i Louisenstraße. Rodzinna i przytulna atmosfera wynika z przeplatania się odrestaurowanych i starych kamienic z ciasnymi zaułkami, krętymi dziedzińcami, sklepami z wyższej i niższej półki. To też miejsce niezliczonych knajp, restauracji i nocnych lokali, które gwarantują urozmaicone życie nocne. Jest to również miejsce spotkań środowiska artystycznego. Niektóre z podwórz typowych dla stylu grynderskiego są w ciekawy sposób wykorzystane, najlepszym przykładem może być artystyczny pasaż Kunsthofpassage, czyli pomysłowa architektura łącząca ciekawe detale, pracownie artystyczne i przyjemne kafejki.

Raz w roku dzielnica przeżywa trwający cały weekend festyn BRD (niem. Bunte Republik Neustadt), czyli impreza Kolorowej Republiki Neustadt. Ulice zamieniają się w sceny koncertowe, na każdym roku można usłyszeć muzykę na żywo, spotkać artystów, wypróbować różne atrakcje i co najważniejsze - poznać sympatycznych i otwartych ludzi.

GDZIE: Drezdeńska alternatywna scena kulturalna | zewnętrzne Nowe Miasto | okolice ulic Alaunstraße oraz Louisenstraße, Görlitzerstrasse, parku Alaunpark, placu Martin-Luther-Platz

DOJAZD: jadąc do Drezna pociągiem najlepiej wysiąść na stacji Dresden Neustadt | z dworca głównego dojazd tramwajami 3 i 8 do przystanku Albertplatz

przejdź do mapy google>

...

Alternatywna scena kulturalna – Zewnętrzne Nowe Miasto | foto © drazdany.info