Targi room+style oraz NEUE ArT na terenach wystawowych Drezna © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Na początek roku (10.–12.01.2020) drezdeńskie tereny wystawowe MESSE DRESDEN przygotowały targi lifestylowe room+style oraz targi sztuki NEUE ArT. Tematem targów room+style 2020 będą wnętrza, moda, kulinaria i stylowe dodatki. Wydarzenie to jest jedyne w swoim rodzaju i cechuje je wysoka jakość oraz niebywała kreatywność. NEUE ArT 2020 przedstawi ciekawy, wolny od uprzedzeń punkt widzenia na to, jak oddziałuje sztuka współczesna i będzie bazą do rozmów od sztuce - wolnych od konwenansów.

Odwiedziny targów room+style już od dawna należą do stałego programu wszystkich tych, których interesuje indywidualizm i wyjątkowość 120 uczestników targów w halach 3 i 4. Targom room+style sprzyja nastrojowe oświetlenie, przytulne kanapy z muzyką na żywo,wyjątkowa oferta kulinarna oraz pokazy mody. Targi trwają do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu są pomysłem na wieczór spędzony w przyjemnej atmosferze.

Tereny wystawowe MESSE DRESDEN wraz z targami NEUE ArT stworzyły w Dreźnie wyjątkowe miejsce dla sztuki nowoczesnej różnych gatunków. Niebywałą inspirację dla targów stanowi ok. 100 artystów, którzy zaprezentują odwiedzającym swoją wizję świata poprzez pryzmat sztuki. Galeria Vito von Gadlitz przedstawi podczas targów dzieła malarskiego objawienia, artystki Lee D. Böhm. Malarka zaliczana jest tym samym do Nowej Lipskiej Szkoły. Poza wybranymi dziełami małego i średniego formatu pojawią się również liczne dzieła znanych przedstawicieli Lipskiej Szkoły z prywatnych zbiorów Dr. med. Marwana Nuwayhida, zawierające oryginały takich artystów jak Hans Aichinger, Tilo Baumgärtel, Rosa Loy i Kristina Schuldt. W sali Rotterdam / St. Petersburg będzie można zobaczyć wystawę tymczasową „Kunstspuren Radebeul“.

Bilet wstępu na room+style obowiązuje także na NEUE ArT.


room+style

Targi »room+style« na Terenach Wystawowych Drezna © MESSE
DRESDEN / Daniel Gammert

Targi room+style wyróżniają się stylem, estetyką oraz luksusowym otoczeniem. Również w roku 2020 zaprezentują pomysły na wnętrza, design, sztukę i lifestyle, ale także i modę, biżuterię. Luksusowe i jakościowe meble, efektowne dekoracje oraz stylowe dodatki można będzie na miejscu nabyć lub zamówić.

Odwiedzający targi room+style zazwyczaj nie przychodzą na nie z dokładnym wyobrażeniem o tym, czego potrzebują. Za to często znajdują coś, co po prostu muszą mieć. Atmosfera panująca na targach jest temu również sprzyjająca. Targi room+style mają długą tradycję.


NEUE ArT

Targi NEUE ArT na Terenach Wystawowych Drezna © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Równolegle do targów room+style odbędą się także targi NEUE ArT 2020. Organizatorzy stworzyli w Dreźnie nowe miejsce dla sztuki współczesnej. Uczestnicy mają okazję oddać się sztuce różnych gatunków. Około 100 artystów, z różnym wykszatłceniem, opowie uczestnikom o swoich pracach oraz zaprezentuje swoją wizję świata poprzez pryzmat sztuki. Od uczestników oczekuje się reakcji wolnych od jakichkolwiek uprzedzeń i otwartego umysłu.


O terenach wystawowych MESSE DRESDEN

Tereny Wystawowe Messe Dresden zostały wybudowane w roku 1999 w miejscu, które jest częścią historycznego i wpisanego na listę zabytków kompleksu budynków rzeźni stworzonych przez architekta Hansa Erlweina. Właśnie tak na terenie drezdeńskiego Ostragehege powstały jedne z ładniejszych terenów wystawowych w Europie. Podczas pierwszego etapu budowy, 17 września 1999 otwarto hale 2, 3 oraz 4. Największa z hal, hala 1, z ponad 6300 m², została otwarta później, 23 lutego 2001. Hala mieści do 10 000 osób i wypełnia się nimi po brzegi podczas koncertów i innych imprez, które poza odbywającymi się targami również odbywają się tutaj regularnie.

Główne informacje o targach

KIEDY: 10.–12.01.2020 | piątek 15:00–22:00, sobota 11:00–21:00, niedziela 11:00–19:00

GDZIE: Tereny Wystawowe Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden | Na mapie https://goo.gl/maps/YZ2bF4eG8Mr

DOJAZD: tramwaj nr 10 przystanek „Messering, HALLE 1“ | możliwość parkowania na terenie targów na powierzchni P1, P2 i P7 (miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się bezpośrednio przed głównym wejściem - Hauptfoyer - oraz przed HALLE 1), opłata za parking 5 €/dzień (płaci się przy wjeździe)

WSTĘP: 12 €/9 €, dzieci od 7 do 14 lat 5 €, dzieci do lat 6 za darmo

www.messe-dresden.de (DE | EN) | www.drezno.info/room-style (PL) | www.room-style-messe.de (DE) | www.neue-art-dresden.de (DE)

MAPA: Tereny Wystawowe MESSE DRESDEN

Zdjęcia

Widok na powierzchnię Terenów Wystawowych Drezna © MESSE DRESDEN